Hakkımızda

Merida Felsefesi

Merida Kozmetik kurulduğu andan itibaren; dinamik, yenilikçi, teknolojiyi ön planda tutan, kullanıcı odaklı ve şeffaf olma anlayışını benimsemiş bir şirkettir. Ulaşılabilir ve yenilikçi marka ve ürünleri detaylı incelemeler sonucu sektöre sunmakta ve tüm satış pazarlama faaliyetlerini kendi bünyesinde yürütmektedir. Merida Kozmetik, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kosova’da hizmet veren bir şirkettir. Bünyesindeki Laboratorios BABE markası ile bayi eczaneleri vasıtasıyla tüketicisi ile buluşmaktadır. İnsan hayatını güzelleştirirken iyileştiren ve empatiyi kendine düstur edinmiş olan Merida Kozmetik, portföyünde olacak tüm markaların da aynı vizyon ve misyonda olmasına büyük önem vermektedir.

Bu nedenle başlangıç hikayesinde Laboratorios BABE markasının bulunması oldukça önemlidir. ​ Merida Kozmetik, iletişime açık ve insani değerlere önem veren yönetim yapısıyla yeni başlamış olduğu bu yolculukta ekibindeki her bir üyeyi ailenin birer bireyi olarak görmektedir. Aile üyelerinin sesine daima kulak veren, pazar dinamiklerini ve gereksinimlerini sürekli analiz eden ve bu ilkelerden hareketle kendisini yenileyerek farklılaşan bir anlayışa sahiptir. Çağın gereklerine uygun iç ve dış müşteri yönetimi ve her kademede interaktif süreç zincirini başarı ile yöneten, değişime ve gelişime açık yönetim sistemini benimsemiştir. Merida Kozmetik, kurucularının yüreklerindeki cesaretten aldığı güçle parmak izini kazımak ve tüm bilgi birikimi ile sektöre öncülük etmek için durmadan çalışarak bu yolda yürümeye devam edecektir.

 

Merida Hikayesi

İnsanın önceden belirlenmiş bir yaşam çizgisi var mıdır, öylece bir senaryonun içine itilmiş midir, yoksa rolünde değişiklikler yapabilme yetkisine sahip midir? Yaşama tutkuyla asılmak ve yazgının yakasına yapışıp hayattan arzu ettiği şeyi istemek insanın ideallerine ulaşması için yeterli midir? Cesur olmak, sınırları zorlamak, yapılamayacak olanı yapmak ve düşünülemeyecek olanı düşünmek hangi kapıları açar bizlere?

“Kaderimiz bizim içimizdedir,” diyor Merida. “Bunu görebilmek için sadece cesur olmak gerekiyor.

Merida: Cesur anlamına geliyor. Ve aslında Merida Kozmetik hikayesi iki kurucusunun yüreklerini ortaya koyup bütün cesaretlerini toplaması ile başlıyor. Bu yüreklerin izleri de şirket logosundaki parmak izlerine yansıyor. 

Emir Ekmen ve Binay Psav’ın 15 yılı aşan sektör deneyimlerinden harmanladıkları birikimleri ile 2020 yılının son çeyreğinde kurdukları Merida Kozmetik;

Şu an için dermokozmetik sektöründeki en güçlü oyunculardan biri olan ve Avupa’nın en büyük, en önde gelen üretim tesislerinden birine sahip olan Laboratorios BABÉ markasını bünyesinde bulundurmaktadır, ilerleyen zaman içinde portföyüne sektöre yön verecek yeni markalar ekleyerek yolculuğuna devam edecektir.