L. Binay PSAV

L. Binay PSAV

L. Binay Psav 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur.

1999 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin İktisat Bölümünü bitirmiş daha sonra yan dal olarak Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Son olarak 2010 yılında Işık Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

İş hayatına OYAK BANK Genel Müdürlük Dış Ticaret Bölümünde başlamış ve bankacılık sektöründe 1 buçuk yıllık deneyim sonrası ayrılık kararı almıştır. Daha dinamik ve iletişime açık alanları deneyimlemek için 2006 yılında kendi Cafe Restaurantını açmıştır. Burada küçük bir işletmenin gerekliliklerini, insan ilişkilerinin iş yürütmedeki önemini ve kendine ait iş yerinin yönetiminin zorluklarını görmüştür.

Cafe işletme deneyimi sonrası 2008 yılında Solgar Vitamin AŞ’de Tıbbi Satış Temsilciliği Görevine başlamış, 3 yıl bu görevde kaldıktan sonra eğitmenlik ve pazarlama köprüsü görevlerini ifa etmiştir. Bu alanda edinmiş olduğu deneyimler kendisine besin takviyeleri konusunda sonsuz bir sevgi ve ilgi sağlamış bu alanda ilerlemenin kendisi için tutku haline gelmesine neden olmuştur. Ayrıca son 1 yılı boyunca edindiği pazarlama tecrübesi kendisini satıştan ziyade pazarlama alanında daha iyi ifade edebilme şansı vermiş ve bu yönde ilerlemenin kendisi için daha büyük başarılar getireceğinin farkına varmasını sağlamıştır.

2014 yılında Medikal Ve Kimya alanında hizmet veren Japon firması KOWA AŞ’ne ürün müdürü olarak transferi gerçekleşmiş, çalıştığı süre boyunca medikal malzemeler, kinesio bantlar ve KOWA firmasının ruhsatlama sürecinde olan besin takviyelerinin yöneticiliğini yapmıştır.

2016  yılı kendisinin ERKİM İLAÇ’a transfer olduğu ve Grup Marka Müdürlüğü yapmaya başladığı yıldır. Burada tekrar besin takviyeleri çalışmaya başlamış ve sorumluluğu altındaki grubun satış yönetimi dahil, pazarlaması, depo anlaşmaları ve yurtdışı bağlantılarını dahil kendisi sürdürmüştür. Probiyotik ve Beta Glukan pazarına çok güçlü oyuncuların lansmanlarını gerçekleştirmiş ve satış penetrasyonlarının Türkiye’nin farklı illerinde yapılmasını sağlamıştır. Yurtdışı ile yeni marka anlaşmaları adına görüşmeler sağlamış ve bu süreçleri yönetmiştir.

2019’da Grup Marka Müdürü olarak Kozmoklinik’te göreve başlamıştır. BABE ve MURAD markaları için tüm pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesini ve uygulanmasını sağlamış ayrıca gelecek olan 9 markanın lansman hazırlıklarını ve pazarlama aktivitelerinin yürütmüştür.

24 Kasım 2020’de EMİR EKMEN ile birlikte MERİDA Kozmetik ve Sağlık Ürünleri Tic. A.Ş.’yi kurmuştur ve halen Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.